Kiedy odejść z korporacji?

Większość osób swoją przygodę z zarabianie pieniędzy zaczyna od etatu. Zatem poprzedza go wertowanie ogłoszeń, rozmowa o pracę i następie nieustanne wykonywanie poleceń, które zleci nam manager. Najczęściej nasz horyzont nie sięga dalej niż open space. Stąd też trudno się dziwić, że nie każdy chce tego do końca swojej kariery zawodowej. Jeśli nie korporacja to co? Tym samym coraz to więcej osób stara się być znacznie bardziej niezależna i nie chce, aby ktoś za nich decydował o konkretnych zadaniach lub narzucał zarobek. Jednym słowem ludzie zaczynają pracować na własny rachunek. Przedsiębiorców w Polsce jest wielu i nie brakuje osób, którzy posiadają również świetne pomysły na biznes…

Jeśli nie korporacja to co
Jeśli nie korporacja to co

Jeśli nie korporacja to co ?

Więc czemu w dalszym ciągu narzekamy wszyscy na niskie zarobki, brak perspektyw i stagnację? Powód jest prosty – większość ludzi kompletnie nie wie, w jaki sposób przeprowadzić marketing, zebrać środki na rozwój i jak z dnia na dzień poprawiać swój byt. Zostaliśmy wychowani w taki sposób, że jeśli mamy wykształcenie ukierunkowane w jedną stronę, to musimy do końca życia tkwić w tym miejscu i po prostu boimy się zaryzykować, a czasem wystarczy ten jeden impuls.

Załóż firmę

To pierwszy krok, który pozwoli ci na znalezienie pierwszych klientów. W pierwszym roku posiadasz niskie koszty, więc nie musisz kompletnie martwić się o budżet – wystarczy odłożyć 1200 złotych, by mieć pewność utrzymania działalności przez pierwsze 3 miesiące. Na początek nawet nie potrzebne nam jest biuro, bo szereg firm może z powodzeniem działać nawet i w mieszkaniu.

Pamiętaj o promocji ZUS

Niezwykle istotne jest to, aby pamiętać o promocji, bo dzięki temu będziesz stale informować potencjalnych klientów o rozwijającej się ofercie. Atakuj z każdej strony i jeśli już uda ci się uciec z etatu, stabilizując swoje zarobki, szukaj kolejnego źródła! Prawdziwi biznesmeni posiadają kilka firm! Nie osiadaj na laurach i działaj, ponieważ własna firma to nic strasznego i może dać ci to ogromne możliwości rozwoju! Dlatego też nie warto bać się marzeń, ale pamiętaj o konsekwencji, uporze i determinacji w dążeniu do celu. Jeśli nie korporacja to co? – To własna firma.