Gabiony

Gabiony można idealnie wpasować w modernistyczną zabudowę posesji. Dzisiaj mogą być ciekawym dodatkiem tradycyjnie zabudowanej posesji. Odpowiedni charakter ogrodzenia można uzyskać przez wybór odpowiedniego koloru wypełnienia ogrodzenia oraz rodzaju koszy na ogrodzenia. Efekt wiejskiego ogrodzenia możemy uzyskać jeśli obsadzimy ogrodzenie kwiatami.

Gabiony - kamienie w ogrodzie
Gabiony – kamienie w ogrodzie

Ogrodzenie takie cieszy się z sezonu na sezon coraz większą popularnością. Gabiony zachwycają swoją prostotą. Montaż jest niezwykle prosty bowiem ogrodzenia te nie potrzebują fundamentów ani nawet wyrównywania terenu wokół ogrodzenia. Wystarczy jedynie wyrównać grunt na którym ustawimy kosze ogrodzeniowe. Kosze należy ustawić ciasno jeden przy drugim a następnie wypełnić ogrodzenie wybranym kruszywem.

Ogrodzenie bez podmurówki

Istotne w tym systemie ogrodzeniowym jest także to, że ogrodzenie z gabionów nie wymaga żadnej podmurówki. Kosze z kamieniami ustawiamy bezpośrednio na gruncie a pod wpływem ciężaru ogrodzenia same dopasowują się do podłoża. Choć osadzanie się ogrodzenia może spowodować, iż jego górna krawędź będzie nierówna i stworzy schodki. Jednakże takie schodki mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny na posesji. Jeśli chcemy się uprzeć aby mieć idealnie proste ogrodzenie to powinniśmy wyrównać i zagęścić grunt w linii ogrodzenia, wówczas kosze osiądą równomiernie. W ogrodzie, w którym jest dużo dekoracji z kamienia dobrze będą się prezentowały Bonsai. Jeśli jesteśmy w posiadaniu drzewek Bonsai do uprawy wewnętrznej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w porze letniej wynieść drzewka Bonsai do ogrodu. Dzięki drzewkom Bonsai, które dobrze będą współgrały z dekoracjami kamiennymi nasz ogród będzie wyglądał co najmniej nietuzinkowo.