Jest taki jeden dzień w roku. Wyjątkowy i ważny. Dzień matki przypada na 26 maja. W ten dzień mamy okazję podziękować wszystkim mamom, za ich staranie, trud i wysiłek włożony w nasze wychowanie, za ich cierpliwość i wyrozumiałość. Z reguły myślimy na kilka tygodni przed ich świętem, co im podarować. Chcemy aby to, co od nas dostaną, było wyjątkowe i sprawiło wiele przyjemności. No i oczywiście to, co od nas otrzymają w prezencie nie może być powtórzeniem prezentu z zeszłego roku.

Dzień matki
Dzień matki

A jaka jest tradycja na dzień matki?

W dawnych czasach ten dzień był dniem wolnym od pracy. W siedemnastowiecznej Anglii figurował pod nazwą Niedziela u Matki, i obchodzono go w katedrze. Święto to polegało na obdarowywaniu matki słodyczami i prezentami, za które matki ofiarowywały swoje błogosławieństwo. Ten zwyczaj przetrwał do XIX, a potem ponownie wrócił do łask po II wojnie światowej. Ale święto to, swoje korzenie ma już u starożytnych Greków i Rzymian, którzy otaczali kultem matki-boginie jako symbole płodności i urodzaju.

Dziś gdziekolwiek jesteśmy, nie zależnie od tego czy jeszcze mieszkamy w domu rodzinnym, czy też nie, staramy się pamiętać o naszych mamach. Dzwonimy, odwiedzamy, wysyłamy kartki lub maile, a wszystko to po to, aby dać do zrozumienia, że pamiętamy. Co jej podarować? Oryginalnym pomysłem na prezent jest drzewko Bonsai.

Można się przecież doszukać pewnej analogii pomiędzy sztuką Bonsai a macierzyństwem.. Aby takie drzewko Bonsai rosło w siłę i zachwycało wyglądem, niezbędna jest troskliwa opieka, dbałość i pielęgnacja. Bonsai to sztuka, tak jak sztuką jest wychowanie dzieci na ludzi. A przecież każda mama lubi kwiaty, zatem tak nietuzinkowy kwiat w doniczce jak drzewko Bonsai sprawi wiele radości i być może zapoczątkuje nowe hobby, jakim będzie uprawianie sztuki Bonsai. Cena drzewka Bonsai zależy od tego ile drzewko ma lat. Jeśli nie mamy czasu biegać po sklepach warto skorzystać z możliwości zakupu w sklepie internetowym, który wyśle drzewko Bonsai bezpośrednio na adres naszej mamy. Dzięki takiej niespodziance mama będzie zachwycona.